Son Sözü Aşk Söyler


Ahmet Selçuk ılkan’dan bir sevgililer günü armaganı: “Son Sözü Aşk Söyler”

Türkiye’nin yaşayan en degerli ve üretken şairlerinden biri olan Ahmet Selçuk ılkan, yolu sevgiden ve şiirden geçenlerle yeni şiir kitabı Son Sözü Aşk Söyler ile buluşuyor.

Edisyon Kitap’tan çıkan Son Sözü Aşk Söyler, Ahmet Selçuk ılkan’ın ilk şiir kitabından bugüne yazdıgı aşk dolu mısraların özel bir seçkisi. şairin yayımlanmış şiirlerinin yanı sıra daha önce hiç okunmamış, söylenmemiş ve bestelenmemiş mısraları da bu kitapta okurla buluşuyor.

Ahmet Selçuk ılkan dizeleri, birçok kez kavuşmalarımıza da ayrılıklarımıza da tanıklık yaptı. Bestelenen yüzlerce şiiri, en unutulmaz anlarımızın şarkısı oldu. Aşkını inkâr edenlere “Gözler Kalbin Aynasıdır,” diye seslendi, imkânsız bir aşkın ardından “Bir Gülü Sevdim” diyerek içimizi titretti ve yaşanan anların kıymetini “Hatıran Yeter” sözleriyle dillendirdi. Kimi gün bir “Kahır Mektubu”yla, kimi gün bir “Aşk Kitabı”yla; bazen bir “Sabahçı Kahvesi”nde bazense ayagı kırık bir “Tahta Masa”da aşkın türlü hallerini yazdı. şimdi ise bu özel seçkiyle size aşkınızın şiirini armagan ediyor.

Ahmet Selçuk ılkan, Son Sözü Aşk Söyler’de okuyucularını şu sözlerle selamlıyor: “Ben, aşkı ölümsüz bilenlerdenim diyerek çıktım yola. Belki de bu yüzden aşkın coşkusunu da acısını da bu kadar derinden yaşadım. Ayrılıklara, gidenlere sitemim, gönül koymuşlugum da hep bundan… Bunca kirlenmişligin ortasından daha iyi bir gelecege çıkacaksa yolumuz; o yol mutlaka sevgiden, sevdadan ve şiir seven kalplerden geçecek... Sizlere, kırmayan, dökmeyen, incitmeyen; çogaltan, onaran, iyileştiren bir aşk diliyorum… Ve o vakit geldiginde bırakın son sözü aşk söylesin!”